Ogłoszenia Parafialne - CH W K

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI
Modlitwa
AktualnościBIURO PARAFIALNE CZYNNE

w dni powszednie:
poniedziałek, środa, i piątek
16:30 - 17:30

W styczniu ( okres kolędy) i lipiec, sierpień
( okres wakacji):
poniedziałek
piątek
8:00 - 9:00

Intencje mszalne przyjmujemy także po każdej Mszy św.
Telefon kontaktowy:
61 426 -11 - 64

Czytaj więcej >>

Informacje Duszpasterskie


Gniezno, , 11 listopada R.P. 2018 r.
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Dzisiaj obchodzimy radosny Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski.

*  Z okazji tego Jubileuszu Ojciec Święty Franciszek życzy narodowi polskiemu, aby Boża Opatrzność darzyła go pokojem i pomyślnością oraz aby mu towarzyszyła opieka Jasnogórskiej Królowej Polski.
*  W Katedrze uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Księdza Prymasa zostanie odprawiona
o godz. 10.00.  
*  Również i w naszym kościele o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę.


2. W dzisiejszą niedzielę Liturgiczna Służba Ołtarza /ministranci, lektorzy i członkinie scholii/ oferuje rogale
święto Marcińskie.

*  Składane przy tej okazji datki będą przeznaczone na wyjazd formacyjny w czasie wakacji. Dziękujemy za okazaną dobroć.

3. Jutro, w poniedziałek o godz. 16.00 w salce dolnego kościoła odbędzie się zebranie Parafialnej Wspólnoty Różańcowej, na które zapraszamy także nowe osoby.


4. W bieżącym tygodniu w czwartek o godz.16.30 w dolnym  kościele odbędzie się zebranie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, które w maju przystąpią do I Komunii św.

*  W najbliższą sobotę o godz. 10.00 dzieci pierwszokomunijne (w miarę możliwości również z rodzicami) zapraszamy na kolejną katechezę w kościele.


5. Jako wspólnota parafialna wszyscy jesteśmy zobowiązani do przekazania podatku kościelnego. Podatek ten jest przekazywany za pośrednictwem Parafii do kasy Kurii Metropolitalnej i do kasy Seminarium Duchownego.

*  W roku 2018, od każdej osoby mieszkającej na terenie naszej parafii, podatek ten wynosi łącznie 6 zł.
*  Prosimy o składanie tej należności w kopertach do skarbony pod chórem, na tacę lub w Biurze Parafialnym (lub też na konto naszej Parafii) podając nazwisko, adres i liczbę osób w rodzinie z dopiskiem: "Podatek 2018". Bóg zapłać za zrozumienie.

6. W ubiegłym tygodniu zostały ukończone prace związane z budową trzech nowych bram wjazdowych na teren planowanych parkingów przy naszym kościele.

*  Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej Parafii i aktualnie prowadzone prace inwestycyjne. Bóg zapłać.


7. W każdy piątek o godz. 17.30 przez „wymienianki roczne” modlitwą różańcową obejmujemy naszych drogich Zmarłych. Do udziału w tej modlitwie serdecznie zapraszamy.


8. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznika Misyjne Drogi.


Ks. Andrzej Grzelak
Proboszcz Parafii CHWK w Gnieźnie 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego