Ogłoszenia Parafialne - CH W K

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI
Aktualności
ModlitwaBIURO PARAFIALNE CZYNNE

w dni powszednie:
poniedziałek, środa, i piątek
16:30 - 17:30

W styczniu ( okres kolędy) i lipiec, sierpień
( okres wakacji):
poniedziałek
piątek
8:00 - 9:00

Intencje mszalne przyjmujemy także po każdej Mszy św.
Telefon kontaktowy:
61 426 -11 - 64

Czytaj więcej >>

Informacje Duszpasterskie


Gniezno, 17 września R.P. 2017 r.


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁ1.  W poniedziałek, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, szczególnie dzieci i młodzieży.

Młodzież naszej Parafii szkolną i pracującą serdecznie zapraszamy do udziału w tym dniu we Mszy św. o godz. 18:00, aby wspólnie się modlić o dar dobrego przeżycia młodości.
Po tej Mszy świętej odbędzie się spotkanie dla uczniów klas VII, oraz II  i  III Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.
Także w poniedziałek o godz. 16:00 w salce dolnego kościoła odbędzie się zebranie Parafialnej Wspólnoty Różańcowej. Zapraszamy nowe osoby.

2.  W bieżącym tygodniu: w poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3.  Rodziców dzieci klas III, które w naszym kościele w bieżącym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św., zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w czwartek 21 września o godz. 18:00 i rozpocznie się udziałem we Mszy św.

Dzieci pierwszokomunijne będą miały swoją pierwszą katechezę w kościele w
najbliższą sobotę o godz. 10:00.


4.   Ks. Przemysław zaprasza młodzież na spotkanie oazowe w najbliższą sobotę - 23 września do salki w dolnym kościele. Początek o godz.19:00.

5. Za tydzień, w niedzielę 24 września o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się modlitewne czuwanie w duchu wspólnoty z Taize. Szczególnie zapraszamy młodzież.


6.  W najbliższą sobotę Księża wikariusze zapraszają ministrantów, lektorów, młodzież oazową oraz wszystkich chętnych na rajd rowerowy na dystansie 20 kilometrów.

Zbiórka zainteresowanych w sobotę o godz. 8:50 przed plebanią, przy garażach.

7.  W Roku Jubileuszowym naszej parafii przygotowujemy się do przeżycia Misji Parafialnych, które odbywać się będą za dwa tygodnie od 1 do 8 października br.

Módlmy się w intencjach tych misji, abyśmy wszyscy mogli z nich skorzystać i aby dla wszystkich naszych Parafian był to czas nawrócenia i rzeczywistej odnowy duchowej.


8.  W ostatnim czasie uporaliśmy się ze zniszczeniami spowodowanymi przez nawałnicę wokół naszego kościoła i w ogrodzie. P. Dolata naprawił zniszczoną pergolę przy figurze Niepokalanej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za te wykonane prace i za ofiary złożone na pokrycie naszych zobowiązań a także  na wsparcie ubogich.

9.  Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżących numerów prasy katolickiej:
Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego oraz miesięcznika dla dzieci Anioł Stróż.

10. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej:

ś.p.


Danielę Panek-Szmańdę (73)
którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.


„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …"

Ks. Andrzej Grzelak
Proboszcz Parafii CHWK
w Gnieźnie


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego